Festival Programı

Vazo düzenlemesinde, doğal formlu çiçekleri yan yana tasarımda kullanırken, nelere dikkat etmeniz gerekiyor, ne gibi detayları unutmamalısınız? Hepsi ve daha fazlasını öğrenmek için bu atölyeyi kaçırmamalısınız.

Floral desenli taşlar ile kütük mumlukları birleştirerek farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Yaka çiçeği atölyesinde farklı çiçek türlerinin bir araya gelmesiyle yakanıza minik bir buket tasarlayabilirsiniz.

 5 malzeme ile 5 dakikada mozaik pasta yapmaya ne dersiniz?

Baharı rengarenk çiçeklerle hazırlanmış Bez Çantalarla karşılayacaksınız.

Çiçekli aksesuarların vazgeçilmezi çiçekli bileklik tasarlamaya ne dersiniz? Renk renk, farklı dokular, farklı türlere sahip çiçeklerin bir araya gelerek muhteşem uyumuna şahit olmak, yeni tasarımlara ortak olmak istiyorsanız, bileklerinizi çiçeklendirmeye hazır olun!

Son yılların trendleri arasında yer alan makrome yapımına başlamak için artık güzel bir bahaneniz var. Makrome anahtarlık ile başlayan yolculukta daha sonra neler tasarlayabileceğinizi hayal edebilirsiniz.

Floral desenli taşlar ile kütük mumlukları birleştirerek farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Baharı rengarenk çiçeklerle hazırlanmış Kutu Çiçek  Tasarımlarınız ile karşılayacaksınız.

Boş duvarları çiçekli aksesuarlarla yeniden yeşillendirmeye, çiçeklendirmeye ne dersiniz? 

Hem gözünüzü, Hem midenizi doyuracak harika bir tarif sizleri bekliyor…

Saçlarınızın arasından göz kırpan, abartıdan uzak minik canlı çiçeklerle baharı simgeliyoruz.

Bahar günlerinin vazgeçilmezi bahar buketlerini bu defa ananasın içerisine yerleştirmeye ne dersiniz? Farklı tür seçimi, yan yana hangi çiçek daha uyumlu olur ? gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir atölye çalışması!

Bitkiseverlerin ilgisini çekecek bir atölye. Yaşayan kokodema tasarımlarınızı evinizde ister asarak isterseniz bir kase içerisinde büyütebilirsiniz.

Son yılların trendleri arasında yer alan makrome yapımına başlamak için artık güzel bir bahaneniz var. Makrome küpe ile başlayan yolculukta daha sonra neler tasarlayabileceğinizi hayal edebilirsiniz.

Canlı çiçeklerle tasarlanacak renkli bir taç belki de size ilham verecek, ne dersiniz? Düğün gününüze özel, çiçekli aksesuarların en popüleri ‘taç’ için kendinize ait bir tasarımla buluşmak için bu atölyede yerinizi ayırtın. 

Bahar günlerinin vazgeçilmez çiçekleri sizce neler? Daha renkli, daha cıvıl cıvıl olan tüm çiçekler bu listede yer alıyor. Bu atölye çalışmasında ise bahar çiçeklerini vazoya yerleştirme tekniklerini keşfedebilirsiniz. Bitki süngeri kullanmadan daha kolay ve ulaşılabilir tekniklerle çiçekleri daha şık ve farklı görünmesini sağlayabilirsiniz.  

Frida Kahlo'dan ilham alarak ,romantizmin olmazsa olmazı kurutulmuş çiçeklerle sizi tanıştırıyoruz.Rengarenk çiçeklerle sarma tekniğiyle, basit metal taçlardan hazırlayacağınız bu şık aksesuarı asla bırakamayacaksınız, bizden söylemesi!

Yulaf ezmesinin en tatlı hali Granola ile görsel şölen yaşayın ! 

Saçlarınıza biraz çiçek alır mısınız? Çiçekli aksesuarlar yapımında bu defa kuru çiçeklerden tarak yapımını keşfedebilirsiniz.

Bir kağıt üzerine çizilen kadın figürlerini çeşitli çiçek ve yapraklarla süsleyerek,kadının çiçekselliğine yeni bir yorum getirmeye ne dersiniz?

Kokodema Yapımı ve  Bitki bakımı üzerine merak ettiğiniz herşey..

Mevsimin renklerini ve dokularını aynı buket içinde keşfetmeye ne dersiniz? Bahar buketinde mevsime dair şifreler sizleri bekliyor.

Gün içinde görsel olarak maruz kaldığınız renklerin, zihninizde hangi davranışları uyardığını öğrenmek ister misiniz ?

Bahar günlerinin vazgeçilmezi bahar buketlerini çiçeklerin AHNEK'i ile bir objeye yerleştirmeye ne dersiniz? Farklı tür seçimi, yan yana hangi çiçek daha uyumlu olur, buketi biraz daha büyük hale getirmek için hangi türleri kullanmalıyım? gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir atölye çalışması!

Doğadan ilham alan buketler… Tasarımcının elinden sihir ile buluşuyor ve düğün gününüz için farklı bir bukete dönüşüyor. 

Floral desenlerin gerçek anlamda canlanmasına şahit olmak ister misiniz? Tasarımlarıyla dikkat çeken tasarımcı bu sefer, FloralFest için çiçekli bir moda show'a imza atıyor. Canlı mankenler üzerinde  çiçeklerden bir tasarıma şahit olmak için kaçırmamalısınız. 

Son zamanaların trend pastası  naked cake; kutlamaların vazgeçilmezi olmaya başladı.. Lezzetli bir kek ve krema ile,canlı çiçekler kullanarak yapılacak hakira bir performansa hazır mısınız ?

Gelin buketlerine yenilikçi yaklaşımlara ilham olacak bu performans sizleri bekliyor.

Sınırları zorlayan bir buket tasarımıyla karşımıza çıkan tasarımcı, çiçeklerin yanında farklı malzemelerle tasarımı destekliyor. Alışagelmiş sunumların aksine modern çizgilerin füzyona dönüşmesine izliyoruz.

Her arajman kullanılan çiçek türüne ve vazonun içine yerleştirilmesine göre bir stile sahiptir. Dağınık formlar, serbest bir görünüm… Tüm bunlar birleştiği zaman bir bahçeden kesit alınmış gibi bir his uyandırır insanın içinde. Böyle tasarımları vazo içinde görmeyi hayal ediyorsanız, biraz rustik biraz da vintage bir stilden yana oyunuzu kullanmışsınız demektir. Bu detayları görebileceğiniz bir performans sizi bekliyor.

Heyy!. Sevgili Ankaralı.. En iyisi en eskisi diyoruz ve seni 70 ler 80 ler 90 lar konserine davet ediyoruz. Konsepte uygun kostümle gelirsen yada bir aksesuar kullanırsan birlikte daha çok eğleniriz

Ahır Kapı Roman Orkestrası'nın özel Hıdırellez kutlamasıyla baharı tam anlamaıyla çiçekler ve dileklerle karşılayacağız.

Son Eklenen Bloglar

Mekan Dekorasyonunda
Çiçek Kullanımı

Gelin Buketlerinde
Son Trendler

Çiçek Tasarımı
Mimarları ile tanışın.

Çiçek Tasarımı
Mimarları ile tanışın.